רונית אזולאי
יוֹעֶצֶת וּמְאַמֶּנֶת 

עוסקת בהדרכה והכוונת אנשים. 
בעלת ידע וניסיון אישי בתהליכי החלמה ומשברים נפשיים.
מעבירה הרצאות. סדנאות. הדרכות ושיחות השראה.
 
 ומפתחת של ״דרך כוונת המצפן״.

| כַּוָּונַת הַמַּצְפֵּן
הַ
שְׁרָאָה. הֲבָנָה. הַכְוָנָה. הַדְרָכָה  
.

 

מתוך הסיפור האישי הגיע הצורך העז להבין את מורכבותה של הנפש
וכך נולדה ״כוונת המצפן״, דרך המהווה הכוונה לתהליכים רגשיים.

 

הגרסה הארוכה, ארוכה יותר.. למטיבי לכת : )

במהלך השנים רכשתי כלים וניסיון להבנת נפש האדם.
מתוך הסיפור האישי שלי נולד צורך עז להבין את מורכבותה של הנפש. הנחתי את נפשי על שולחן הניתוחים והתחלתי לחקור. הייתי חייבת תשובות.

 וכך מצאתי עצמי לומדת פסיכולוגיה. אימון אישי. אימון עסקי. אימון זוגי.
הבנת תת מודע. תודעה גבוהה. תודעת הנסתר. טיפול רגשי דרך הקבלה ותורת הנפש לפי היהדות.  

הרצון לנתח. להבין. לבדוק. איך זה אצלי. איך זה אצל אחרים. הפך אותי למעין ״חוקרת״. כזו המנתחת וחוקרת. כל אינטראקציה. אישית. בינאישית. אנתרופולוגית. פסיכולוגית. נפשית. חברתית. הפכתי עצמי ואת הסביבה לשפן ניסיונות של המחקר. למען משימת חיים. להבין נפש.

הנפש הלא שקטה שבי היא שיצאה למסע. דרך מקומות קשים שנפש לא אמורה להכיר. דרך מצבי חיים שמרסקים ומחברים אותך מחדש. אבל גם דרך היכולת לחזור עם כוחות וחוסן.

אולי. זה הניסיון בלהיות אדריכלית. מפיקת אירועים. סמנכ״ל חברה. מנהלת כספים. אחראית רישום בקייטנות. מנהלת משרד. מנהלת תיקי לקוחות. כותבת תוכן. מנהלת שיווק.  תפקידים שונים ומגוונים שמעבר לוורסטיליות שלהם היו תמיד לצד עזרה לאנשים. אולי הניסיון הזה הוא מה שאיפשר לי לצעוד בדרך המיוחדת להבנת אנשים. חברויות ומערכות יחסים היו קרקע פוריה למחקר על יחסים וזוגיות. על רצונות. על הבנות. על השקפות. שאיפות. פחדים. תת מודע. מסיכות. מודע. אמת.

ואולי. אלה היו שנים כבעלים של בית ספר לריקוד. הרקדות. כורואוגרפיה. הפקות פסטיבלים ותקלוט שאיפשרו התבוננות במאות רוקדים ממבט על. שהלימוד אותם איפשר התבוננות אישית על אינטראקציות. התנהגויות. מעמדות. יחסים. כשלונות והצלחות. אולי זה מה שגרם לי להתאהב בלכוון אנשים ולחקור עוד ועוד. 

אולי.
מה שכן בטוח זה שהסיפור האישי. ההתרסקויות.
האירועים שהכריחו אותי לקום שוב ושוב ושוב מתהומות.
מאיבוד עצמי. מטלטלות שהן מעל לכל נורמה. הם אלה שהובילו לחקירה העצמית ולרצון להתמודד עם הפחדים של מורכבותה של נפש שזועקת להבין.  וכך הדרך הובילה אותי  למקומות שלא ידעתי שקיימים. שאפשריים. והם הובילו אותי לכאן. 

באחד מרגעי הקושי אמרה נפשי מתוכי:
״כשאת מתפרקת זכרי את כל חלקייך״

זוכרת.
ומתוך המסע הזה וחלקיו. מורכב הפאזל. שנקרא רונית.
מתוך הרצון העז לעזור ולכוון. נולדה ״דרך כוונת המצפן״. 


מבחינתי זה להיות כמו סאונדוומן על מיקסר סאונד גדול מכוונת מוזיקה. עושה פיינטיונינג. או כמו חיפוש של תדר תחנת רדיו עד שמוצאים את התדר המדויק. כזה. רק של נפש. 

בשלוש שנים האחרונות נוספה לחיי אמונה גדולה בבורא. אמונה שהביאה איתה את המתנה הכי גדולה שיכולתי לבקש.  ומתוכה נולדה הודיה. למרות הכל ובזכות הכל.
תודה.

רונית