Compass Ronit Azoulai

Scroll down to content

רונית אזולאי
מכוונת ומלווה באמצעות כוונת המצפן | דרך להבנת הנפש.

באחד מרגעי הקושי אמרה נפשי מתוכי: ״כשאת מתפרקת זכרי את כל חלקייך״
זוכרת. ומתוך המסע הזה וחלקיו. מורכב הפאזל. שהוא רונית

ומבחינתי זה להיות סאונדוומן על מיקסר גדול שמכוונת את הסאונד או כמו החיפוש של תחנת רדיו עד שמגיעים לתדר הנכון. כזה. רק של נפש. פיינטיונינג. לכוונן.

הנחתי את הנפש על שולחן הניתוחים והתחלתי לחקור. כבר לא הייתה ברירה. הייתי חייבת תשובות. לנתח. להבין. לבדוק. איך זה אצלי. איך זה אצל אחרים. חוקרת. מנתחת וחוקרת ועוד חוקרת. כל אינטראקציה. אישית. בינאישית. אנתרופולוגית. פסיכולוגית. נפשית. חברתית. הפכתי עצמי לשפן ניסיונות של המחקר. למען משימת חיים. להבין נפש. הנפש הלא שקטה שבי היא שיצאה למסע. דרך מקומות קשים שנפש לא אמורה להכיר. דרך מצבי חיים שמרסקים ומחברים אותך מחדש. אבל גם דרך היכולת  לחזור עם כוחות .

התחלתי את המסע. בעצם המסע התחיל אותי.
בכל זאת הכלי הכי חזק שיש לנו הוא הניסיון. ניסיון שמהווה ידיעה. ניסיון אמיתי. הארדקור. טירונות. מסע כומתה. קורס קצינים. לימודים. מחקר. ממש דוקטורט של הנפש. ניסיון של חיים שמאפשר לי באמת להבין. כל יום עוד. כל פעם מחדש.

וכך יצא שרכשתי כלים במהלך השנים להבנה של נפש האדם. פסיכולוגיה. אימון. אישי. עסקי. זוגיות. לימודי תת מודע. תודעה גבוהה. ביואורגונומי. נומרולוגיה. תדרים. עולם הנפש דרך הקבלה. עוד לומדת. תמיד תלמידה.

אולי. זה הניסיון בלהיות אדריכלית. מפיקת אירועים. סמנכ״ל חברה. מנהלת כספים. אחראית רישום בקייטנות. מנהלת משרד. מנהלת תיקי לקוחות. כותבת תוכן. מנהלת שיווק. או תפקידים שונים ומגוונים שמעבר לוורסטיליות שלהם היו תמיד לצד עזרה לאנשים. אולי הניסיון הזה הוא מה שאיפשר לי לצעוד בדרך המיוחדת להבנת אנשים. חברויות ומערכות יחסים היו קרקע פוריה למחקר על יחסים וזוגיות. על רצונות. על הבנות. על השקפות. שאיפות. פחדים. תת מודע. מסיכות. מודע. אמת.
ואולי. אלה היו שנים כבעלים של בית ספר לריקוד. הרקדות. כורואוגרפיה. הפקות פסטיבלים ותקלוט שאיפשרו התבוננות במאות רוקדים ממבט על.שהלימוד אותם איפשר התבוננות אישית על אינטראקציות. התנהגויות. מעמדות. יחסים. כשלונות והצלחות. אולי זה מה שגרם לי להתאהב בלכוון אנשים ולחקור עוד.

אולי.
מה שכן בטוח.
זה שהחקירה העצמית. להתמודד עם הפחדים והמורכבות של נפש שזועקת להבין. המסע הזה שלקח אותי למקומות שלא ידעתי שקיימים. הובילו אותי לכאן. העזרה וההכוונה שקיבלתי. הניסיון גם בלהיות מטופלת בעצמי שלימד אותי להבין את שני צידי המטבע. ההשראה שמקבלת עד היום ממטופליפ ממורים. קולגות. אנשים וחברים שמאפשרים העמקה . שלימדו ומלמדים אותי כל פעם משהו חדש שמרחיב את ההבנה והידיעה.

פעם כששאלו. מה את עושה? בד״כ עניתי: מאמנת. מטפלת. מאבחנת. יועצת. מדריכה.
וכששאלו, באיזו שיטה מטפלת? אמרתי: שיטה רפלקטיבית. וזה היה רק חלק ולא שלם. כי ההגדרות האלה הן תבניות.
כל התבניות האלו. הן אני . וגם אף אחת מהן.
אז שילבתי ניסיון . ידע. ומידע. ויצרתי דרך: את כוונת המצפן.

כיף שאתם כאן.
ואם קראתם עד לפה אז בכלל :0)

באתר תמצאו תובנות. עצות. השראות. הכוונה.
הבלוג של המצפן (הלב. הנפש. המסע). 
הקלפים (מיקוד פנימי).
תובנות (מהמודע מהתודעה). 
משפטים מעוצבים (השילוב ).