fbpx

רונית אזולאי

משוררת. בלוגרית. יוצרת
.

רונית אזולאי 
משוררת. בלוגרית. יוצרת

מעבירה הרצאות. סדנאות. הדרכות ושיחות השראה. 

בעלת ידע וניסיון אישי בתהליכי החלמה ומשברים נפשיים.
מפתחת של ״דרך כוונת המצפן״.


הרקע  והמסע ( למיטיבי לכת )

מתוך הסיפור האישי הגיע הצורך העז להבין את מורכבותה של הנפש

מתוך התהליך הרגשי נולד בלוג ״כוונת המצפן״ בפייסבוק, שירים שהפכו 
לחלק מהותי מתהליך הריפוי והיציאה לאור.
במהלך השנים רכשתי כלים וניסיון להבנת נפש האדם.
הנחתי את נפשי על שולחן הניתוחים והתחלתי לחקור. הייתי חייבת תשובות

הנפש הלא שקטה שבי היא שיצאה למסע. דרך מקומות קשים שנפש לא אמורה להכיר. דרך מצבי חיים שמרסקים ומחברים אותך מחדש. אבל גם דרך ואמונה ביכולת לקום ולהרכיב מחדש עם כוחות וחוסן.
וכך מצאתי עצמי צועדת במסלול כפול, לומדת, חוקרת, שואלת תוך כדי טיפול וריפוי אישי להבין . הכל נולד מהרצון להבין. לשנות.

למדתי אימון אישי. אימון עסקי הבנת תת מודע. תודעה גבוהה. תודעת הנסתר. עוד לומדת טיפול רגשי דרך הקבלה ותורת הנפש לפי היהדות ופסיכולוגיה.

הרצון לנתח. להבין. לבדוק. איך זה אצלי. איך זה אצל אחרים. הפך אותי למעין ״מתבוננת חוקרת״. כזו המתבוננת. מנתחת וחוקרת. כל אינטראקציה. אישית. בינאישית. אנתרופולוגית. פסיכולוגית. נפשית. חברתית. הפכתי עצמי ואת הסביבה לשפן ניסיונות של המחקר. למען משימת חיים. להבין נפש. לרפא נפש.

אולי. זה הניסיון בלהיות אדריכלית. מפיקת אירועים. סמנכ״ל חברה. מנהלת כספים. אחראית רישום בקייטנות. מנהלת משרד. מנהלת תיקי לקוחות. כותבת תוכן. מנהלת שיווק. מעצבת. מדריכה הדרכות טכנולוגיות ועוד. תפקידים שונים ומגוונים שמעבר לוורסטיליות שלהם היו תמיד לצד עזרה לאנשים. אולי הניסיון הזה הוא מה שאיפשר לי לצעוד בדרך המיוחדת להבנת אנשים.
חברויות ומערכות יחסים היו קרקע פוריה למחקר על יחסים וזוגיות. על רצונות. על הבנות. על השקפות. שאיפות. פחדים. תת מודע. מסיכות. מודע. אמת.

ואולי. אלה היו שנים כבעלים של בית ספר לריקוד. הרקדות. כורואוגרפיה. הפקות פסטיבלים ותקלוט שאיפשרו התבוננות במאות רוקדים ממבט על. שהלימוד אותם איפשר התבוננות אישית על אינטראקציות. התנהגויות. מעמדות. יחסים. כשלונות והצלחות. אולי זה מה שגרם לי להתאהב בלכוון אנשים ולחקור עוד ועוד.

אולי.
מה שכן בטוח זה שהסיפור האישי. ההתרסקויות.
האירועים שהכריחו אותי לקום שוב ושוב ושוב מתהומות.
מאיבוד עצמי. מטלטלות שהן מעל לכל נורמה. הם אלה שהובילו לחקירה העצמית ולרצון להתמודד עם הפחדים של מורכבותה של נפש שזועקת להבין.  וכך הדרך הובילה אותי  למקומות שלא ידעתי שקיימים. שאפשריים. והם הובילו אותי לכאן. 

באחד מרגעי הקושי אמרה נפשי מתוכי:
״כשאת מתפרקת זכרי את כל חלקייך״

זוכרת.
ומתוך המסע הזה וחלקיו. מורכב הפאזל. שנקרא רונית.

מבחינתי זה להיות כמו סאונדוומן על מיקסר סאונד גדול מכוונת מוזיקה. עושה פיינטיונינג. או כמו חיפוש של תדר תחנת רדיו עד שמוצאים את התדר המדויק. כזה. רק של נפש. 

בשלוש שנים האחרונות נוספה לחיי אמונה גדולה בבורא. אמונה שהביאה איתה את המתנה הכי גדולה שיכולתי לבקש.  ומתוכה נולדה הודיה.
וכך ההבנה שלמרות הכל ובזכות הכל. תודה.

רונית 


באתר תמצאו > תובנות. השראות. הכוונה

שירים של המצפן  |  הקלפים של המצפן  |  תובנות המצפן    |  ציטוטים ועיצובים