fbpx

רונית אזולאי

הדרכות. סדנאות. הרצאות ושיחות הכוונה.
.

 

רונית אזולאי  |  יוצרת
רוֹקֶדֶת עִם מִלִּים.  מְפַתַּחַת תֹּכֶן וּקְרִיאֵטִיב.  מַרְצָה וּמַנְחַת סַדְנָאוֹת
 


מתוך הסיפור
האישי הגיע הצורך העז להבין את מורכבותה של הנפש. מתוך התהליך הרגשי נולד בלוג ״כוונת המצפן״ בפייסבוק, שירים שהפכו לחלק מהותי מתהליך הריפוי והיציאה לאור. במהלך השנים רכשתי כלים וניסיון להבנת נפש האדם. הנחתי את נפשי על שולחן הניתוחים והתחלתי לחקור. הייתי חייבת תשובות.  
הנפש הלא שקטה שבי היא שיצאה למסע. דרך מקומות קשים שנפש לא אמורה להכיר. דרך מצבי חיים שמרסקים ומחברים אותך מחדש. אבל גם דרך ואמונה ביכולת לקום ולהרכיב מחדש עם כוחות וחוסן.
וכך מצאתי עצמי צועדת במסלול כפול, לומדת, חוקרת, שואלת תוך כדי טיפול וריפוי אישי להבין . הכל נולד מהרצון להבין. לשנות.
למדתי אימון אישי. אימון עסקי הבנת תת מודע. תודעה גבוהה. תודעת הנסתר. עוד לומדת טיפול רגשי דרך הקבלה ותורת הנפשלפי היהדות ופסיכולוגיה.
הרצון לנתח. להבין. לבדוק. איך זה אצלי. איך זה אצל אחרים. הפך אותי למעין ״מתבוננתחוקרת״. כזו המתבוננת. מנתחת וחוקרת. כל אינטראקציה. אישית. בינאישית. אנתרופולוגית. פסיכולוגית. נפשית. חברתית.
הפכתי עצמי ואת הסביבה לשפן ניסיונות של המחקר. למען משימת חיים. להבין נפש. לרפא נפש.


אולי. זה הניסיון בלהיות אדריכלית. מפיקת אירועים. סמנכ״ל חברה. מנהלת כספים. אחראית רישום בקייטנות. מנהלת משרד. מנהלת תיקי לקוחות. כותבת תוכן. מנהלת שיווק. מעצבת. מדריכה הדרכות טכנולוגיות ועוד. תפקידים שונים ומגוונים שמעבר לוורסטיליות שלהם היו תמיד לצד עזרה לאנשים. אולי הניסיון הזה הוא מה שאיפשר לי לצעוד בדרך המיוחדת להבנת אנשים.חברויות ומערכות יחסים היו קרקע פוריה למחקר על יחסים וזוגיות. על רצונות. על הבנות. על השקפות. שאיפות. פחדים. תת מודע. מסיכות. מודע. אמת.

ואולי. אלה היו שנים כבעלים של בית ספר לריקוד. הרקדות. כורואוגרפיה. הפקות פסטיבלים ותקלוט שאיפשרו התבוננות במאות רוקדים ממבט על. שהלימוד אותם איפשר התבוננות אישית על אינטראקציות. התנהגויות. מעמדות. יחסים. כשלונות והצלחות. אולי זה מה שגרם לי להתאהב בלכוון אנשים ולחקור עוד ועוד.
אולי.מה שכן בטוח זה שהסיפור האישי. ההתרסקויות. האירועים שהכריחו אותי לקום שוב ושוב ושוב מתהומות. מאיבוד עצמי. מטלטלות שהן מעל לכל נורמה. הם אלה שהובילו לחקירה העצמית ולרצון להתמודד עם הפחדים של מורכבותה של נפש שזועקת להבין.  וכך הדרך הובילה אותי  למקומות שלא ידעתי שקיימים. שאפשריים. והם הובילו אותי לכאן. 

באחד מרגעי הקושי אמרה נפשי מתוכי: ״כשאת מתפרקת זכרי את כל חלקייך״  זוכרת.

מבחינתי זה להיות כמו סאונדוומן על מיקסר סאונד גדול מכוונת מוזיקה. עושה פיינטיונינג. או כמו חיפוש של תדר תחנת רדיו עד שמוצאים את התדר המדויק. כזה. רק של נפש. 
בשלוש שנים האחרונות נוספה לחיי אמונה גדולה בבורא. אמונה שהביאה איתה את המתנה הכי גדולה שיכולתי לבקש.  ומתוכה נולדה הודיה.
וכך ההבנה שלמרות הכל ובזכות הכל. תודה.

רונית 


כוונת המצפן | דרך שנולדה מתוך ניסיון חיים. תובנות וחקר התנהגות. אינטרוספקטציה פנימית לצד התבוננות חיצונית. משלבת בתוכה גישות קונבנציונליות, אימון, פסיכולוגיה לצד גישות נפש מצד תורת הקבלה ולימודי תודעה.
דרך שמטרותיה הן הגעה לאיזונים רגשיים, חיבור יציב לאמת פנימית וחיים שלמים יותר.


באתר תמצאו > תובנות. השראות. הכוונה

שירים של המצפן  |  הקלפים של המצפן  |  תובנות המצפן    

 

לשכוח לרגע מאנשים

כשאנחנו  שׁוֹאֲלִים אנשים.הַאִם נָכוֹן הַנּוֹשֵׂא.התרחקנו מֵהָאֱמֶת בתוכנו.כשאנחנו מחפשים חִזּוּקִים מִבַּחוּץ.הַסָּפֵק לא ייתן לנו מנוח.אם אנחנו רוצים באמת אֶת הַתְּשׁוּבָה.כדאי לנו להסיר קְלִפּוֹת האגו.לִפְקֹחַ עֵינַיִם מול מראת

Read More »

ציפיות

מלמדים אותנו לא לצפות.מלמדים אותנו לדעת את זה במוחנו. להבין בשכלנו. ויש ציפיות שלא ידעת שקיימות בך עד שהתאכזבת. כי מי מלמד אותנו לא לצפות

Read More »

מקום

יֵשׁ מָקוֹם בְּתוֹכִי שֶׁבּוֹרַחַת מִמֶּנּוּ.מָקוֹם שֶׁמְּפַחֶדֶת לִפְגֹּשׁ.מָקוֹם שֶׁרוֹצָה לִחְיוֹת אוֹתוֹ.לְהַפְסִיק מִמֶּנּוּ לַחֲשֹׁשׁ.מָקוֹם שֶׁמִּתְבַּיֶּשֶׁת בּוֹ.שֶׁל זְמַנִּים שֶׁנִּלְקְחוּ מִמֶּנִּי חוֹמוֹת. מָקוֹם שֶׁנַּפְשִׁי כָּל כָּךְ עֵרוּמָהּ בּוֹ.נֶפֶשׁ שֶׁלֹּא

Read More »

עין טובה

כמה חשוב להאמין בטוב 🤍 לגבי אחרים ולגבי עצמנו. רבות מדובר על ״אנשים שליליים״. ״תתרחקו ממי שלא עושה לכם טוב״. ועוד תובנות כאלה ואחרות שנשמעות

Read More »

עצבות

לפעמים בלי שום אזהרה עצבות כואבת מגיעה. ובין כל הנשימות העצובות עולות שאלות.על בחירות. על מילים שנאמרות. על חברויות.על אופי. על אמיתות. על אמונות.על סדקים

Read More »